pre-loader

Informacje, które mogą Cię zainteresować

Broker ubezpieczeniowy – zarobki i perspektywy rozwoju

Broker ubezpieczeniowy – zarobki i perspektywy rozwoju

Ile zarabia broker ubezpieczeniowy? Zarobki u przedstawicieli tego zawodu mogą się znacznie różnić między sobą. Dużo zależy od portfela klientów i tego czy skupia się na współpracy z klientami indywidualnymi czy korporacyjnymi. Jedno jest pewne – perspektywy rozwoju w działalności brokerskiej są obiecujące.

Broker ubezpieczeniowy – zarobki a portfel klientów

Broker ubezpieczeniowy jest niezależnym pośrednikiem ubezpieczeniowym, który działa w imieniu klienta. Jego praca opiera się na składaniu zapytań ofertowych do ubezpieczycieli, zarówno w zakresie ubezpieczeń zdrowotnych, majątkowych, jak i ubezpieczeń na życie, komunikacyjnych i innych.

W związku z tym, że standardowo przedstawiciele ubezpieczeniowi otrzymują wynagrodzenie w oparciu o system prowizyjny – określony zazwyczaj procentowo – również i brokerzy ubezpieczeniowi powinni doskonalić swoje umiejętności obsługi. Dzięki temu mogą w pełni profesjonalnie reprezentować interesy swoich klientów. Nie bez znaczenia jest także duży i zróżnicowany portfel klientów, który znacznie zwiększa szansę na akceptację ofert, które zebrał broker ubezpieczeniowy. Zarobki w takiej pespektywie mogą być bardziej niż zadawalające.

Jak pracuje broker ubezpieczeniowy? Zarobki odbiciem obsługi

Chyba nikomu nie musimy tłumaczyć tego, że broker ubezpieczeniowy to profesjonalista, który pośredniczy między klientem a towarzystwem ubezpieczeniowym, zbierając oferty, które najlepiej odpowiadają jego potrzebom i wymaganiom. Niezwykle istotne jest to, że przedstawiciele tego zawodu reprezentują właśnie klientów a nie ubezpieczycieli, dlatego też nie mogą samodzielnie zawierać umów ubezpieczenia. Ich zadaniem jest znalezienie jak najlepszej polisy ubezpieczeniowej w ramach posiadanego przez klienta budżetu.

Śmiało też można stwierdzić, że broker ubezpieczeniowy zarobki opiera przede wszystkim na prowizjach ze sprzedaży ubezpieczeń. Te z kolei są zazwyczaj określone procentowo i odnoszą się do kwoty składki z zawartej umowy ubezpieczenia. Dlatego im lepsza jakość obsługi klientów, tym większe szanse na jej zakończenie z sukcesem.

Broker ubezpieczeniowy – zarobki to nie wszystko

Czy warto decydować się na pracę jako broker ubezpieczeniowy? Zarobki są zazwyczaj dobrą motywacją, jednak warto pamiętać, że jest to zawód z przyszłością. Co więcej na brokerach ubezpieczeniowych spoczywa ważny obowiązek pomagania swoim klientom w poruszaniu się między danymi ofertami ubezpieczeniowymi, które czasami minimalnie się różnią. Doświadczenie w sprzedaży, a także duże zdolności interpersonalne bez wątpienia stanowią duży atut w budowaniu swojej kariery w tej branży. A dbałość o szczegóły w umowach i komfort ich spokojnej analizy to prosta droga do tego, by odnieść sukces. Dodatkowo śledzenie na bieżąco zmian w przepisach ubezpieczeniowych to dobry sposób na utrzymanie zaufania klientów.