pre-loader

Informacje, które mogą Cię zainteresować

Brokerzy ubezpieczeniowi – z jakiego programu warto korzystać?

Brokerzy ubezpieczeniowi – z jakiego programu warto korzystać?

Jak można zauważyć, brokerzy ubezpieczeniowi od jakiegoś czasu korzystają już z różnych programów, które usprawniają ich codzienną pracę. Jednak decyzja o wyborze konkretnego narzędzia zależy od kilku czynników. Niektórzy z nich wybierają programy, które oferują często mało praktyczne funkcje, a tylko nieliczni biorą pod uwagę rozwiązania, które są właśnie tym czego naprawdę potrzebują.

Brokerzy ubezpieczeniowi – jaki program jest najlepszy?

Programy obsługowe z jakich korzystają brokerzy ubezpieczeniowi odgrywają ważną rolę w ich codziennej pracy. Oferują, bowiem wiele nowoczesnych sposobów na zarządzanie relacjami z klientami oraz usprawniają wiele czynności obsługowych. Ale jakie są najlepsze funkcje tego typu rozwiązań? W dużym skrócie można stwierdzić, że program dla brokerów ubezpieczeniowych powinien być przyjazny w użytkowaniu a także musi zawierać:

 • moduł CRM,
 • moduł rozliczeniowy,
 • raporty,
 • automatyczne powiadomienia,
 • terminarz.

Program dla brokerów ubezpieczeniowych musi być także dopasowany do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika i sposobu w jaki prowadzona jest kancelaria brokerska.

Praktyczne funkcjonalności z jakich mogą korzystać brokerzy ubezpieczeniowi

Stworzony przez nas program dla brokerów ubezpieczeniowych SuperBroker zawiera wiele praktycznych funkcjonalności, które znacznie ułatwiają prowadzenie działalności brokerskiej. Aplikacja z łatwością pomoże w zarządzaniu umowami generalnymi, czy flotowymi w dowolnym miejscu z dostępem do Internetu. Brokerzy ubezpieczeniowi mogą wykonywać takie czynności jak import wniosków flotowych wraz z automatycznym generowaniem polis nawet w warunkach pracy zdalnej. Niezwykle istotne jest to, że program pozwala na bieżąco śledzić każdy etap umowy, a także zarządza terminami takimi jak daty odnowień, czy terminy płatności.

Co więcej z naszym narzędziem, brokerzy ubezpieczeniowi mogą w łatwy sposób zautomatyzować cały proces obsługi, dzięki czemu na niektórych płaszczyznach mogą zaoszczędzić nie tylko czas, ale też pieniądze. Nasze nowoczesne rozwiązania zostały stworzone właśnie z myślą o brokerach ubezpieczeniowych i nie tylko usprawniają komunikację z klientem, ale też pozwalają na automatycznie i terminowe wysłane powiadomień zarówno w formie SMS, jak i e-mail.

Brokerzy ubezpieczeniowi z pełnym wsparciem obsługowym

Bez wątpienia jedną z głównych cech wysokiej jakości programu dla brokerów ubezpieczeniowych jest zarządzanie umowami, a także kontrola not prowizyjnych. Szczególnie, że z pomocą takiego narzędzia, jak nasza aplikacja SuperBroker, brokerzy ubezpieczeniowi mogą zautomatyzować wiele czynności obsługowych. Dzięki temu uzyskają cenny czas potrzebny do przygotowania slipu brokerskiego czy negocjacji z ubezpieczycielem.

Doświadczenie pokazuje, że zarządzanie prowizjami, rozliczenia i kontrola not prowizyjnych to coś, co zawsze było czasochłonne dla większości brokerów ubezpieczeniowych. Ale z pomocą naszego narzędzia można nie tylko łatwo, ale i dokładnie rejestrować oraz śledzić wszystkie swoje prowizje. Co więcej program SuperBroker umożliwia także zautomatyzowane zarządzanie siatkami prowizji pracowników kancelarii brokerskiej.

Coraz częściej brokerzy ubezpieczeniowi wybierają narzędzia, które zostały stworzone wyłącznie z myślą o prowadzeniu działalności brokerskiej. A przed podjęciem decyzji odnośnie tego na jaki program dla brokerów ubezpieczeniowych się zdecydować warto zadać sobie pytania czy:

 • oferowane funkcjonalności mogą zwiększać efektywność pracy,
 • dane rozwiązania umożliwiają weryfikację zgodności wypłaconych przez Towarzystwa Ubezpieczeniowe prowizji względem ewidencji wewnętrznej,
 • narzędzie może pomóc w szybszym przygotowywaniu zapytań ofertowych,
 • system pozwala na ewidencję i zarządzanie umowami generalnymi i flotowymi,
 • umożliwia on tworzenie spersonalizowanych raportów z możliwością eksportu do plików XLS oraz PDF,
 • program zawiera moduł automatycznych powiadomień.

Nasz program dla brokerów ubezpieczeniowych spełnia te cechy i zazwyczaj jest pierwszym wyborem dla większości odnoszących sukcesy brokerów ubezpieczeniowych.

Jeśli już dziś chcesz sprawdzić w jaki sposób nasz program SuperBroker może zmienić Twoją codzienną pracę skontaktuj się z nami pod numerem