pre-loader

Informacje, które mogą Cię zainteresować

Działalność i praca – broker ubezpieczeniowy zawód z przyszłością

Działalność i praca – broker ubezpieczeniowy zawód z przyszłością

Elastyczna i satysfakcjonująca praca? Broker ubezpieczeniowy to zawód z przyszłością. Stosowne wykształcenie i zdobyta wiedza pozwalają mu świadczyć usługę doradztwa na najwyższym poziomie. Potencjalne zarobki to również coś, na co warto zwrócić uwagę, szczególnie gdy chcesz osiągnąć sukces w branży ubezpieczeniowej.

Na czym polega praca – broker ubezpieczeniowy

Zastanawiając się nad rozpoczęciem kariery w branży ubezpieczeniowej wiele osób zastawia się na czym polega ta praca? Broker ubezpieczeniowy przede wszystkim wykonuje czynności w imieniu lub na rzecz podmiotu poszukującego ochrony ubezpieczeniowej. Zazwyczaj opierają się one na:

  • zawieraniu lub doprowadzaniu do zawarcia umów ubezpieczenia,
  • wykonywaniu czynności przygotowawczych do zawarcia umów ubezpieczenia,
  • uczestniczeniu w zarządzaniu i wykonywaniu umów ubezpieczenia, także w sprawach o odszkodowanie,
  • organizowaniu i nadzorowaniu czynności brokerskich.

W dużym skrócie można powiedzieć, że broker ubezpieczeniowy jest pośrednikiem pomiędzy klientem (działa w jego interesie) a towarzystwem ubezpieczeń. A jego praca opiera się na rekomendowaniu najbardziej odpowiednich produktów ubezpieczeniowych w ramach określonego przez potencjalnego ubezpieczającego budżetu.

Nie tylko praca – broker ubezpieczeniowy to profesjonalny doradca

Nie zapominajmy o tym, że działalność brokerska to nie tylko ściśle określona praca. Broker ubezpieczeniowy wykorzystuje swoją dogłębną wiedzę na temat rynku ubezpieczeniowego, aby znaleźć odpowiednie dla swoich klientów polisy i zorganizować dla nich adekwatną do ich potrzeb ochronę ubezpieczeniową. Jednak na tym nie kończy się jego rola. Często, bowiem przedstawiciele tego zawodu dokonują czynności związanych z zawartym wcześniej ubezpieczeniem, np. uczestniczą w procesie likwidacji szkód.

Praca jako broker ubezpieczeniowy obarczona jest dużą odpowiedzialnością. Dlatego tak istotne jest to, by wykonując ją kierował się interesem klienta, a nie swoim własnym. Śmiało można stwierdzić, że to powinna być jego podstawowa zasada etyczna. Tym bardziej, że czasami broker może mieć pokusę ku temu, by rekomendować swoim klientom te produkty ubezpieczeniowe, które będą mu zapewniały wyższą prowizję.

Praca – broker ubezpieczeniowy z nowoczesnym wsparciem

Warto tu wspomnieć, że działalność brokerska to momentami ciężka praca. Broker ubezpieczeniowy wchodzi niekiedy w interakcje z ludźmi, napotyka wyzwania związane ze zrozumieniem i dostarczeniem produktów, które czasami dotyczą bardzo złożonego ryzyka. Dlatego tak ważne jest to, by w swojej pracy wykorzystywał nowoczesne narzędzia zapewniające mu pełne wsparcie w wielu procesach obsługowych. Jednym z nich jest nasz program dla brokerów ubezpieczeniowych SuperBroker. Z jego pomocą usprawni takie czynności jak obsługa, ewidencja i zarządzanie umowami, a także zweryfikuje noty prowizyjne. Nasze nowoczesne narzędzie pozwala także na przygotowanie w pełni spersonalizowanych raportów dotyczących zawartych umów, polis wygasających czy rozliczeń.